Проблема захисту психологічного здоров’я надзвичайно загострилася після початку повномасштабної війни.
Ця сумна статистика визначає актуальність проблеми збереження та гармонізації психологічного, зокрема, ментального здоровʼя сучасних українських педагогічних працівників.
З цією метою 23 квітня 2024 року в ЗДО практичним психологом Любовю Марчук було проведено тренінг для педагогів закладу на тему «Підтримка ментального здоров’я в умовах війни».
Спочатку учасникам тренінгу було надано інформацію стосовно критеріїв психічного здоровʼя та ознак його девіацій (порушення сну, харчування; уникнення спілкування з близькими; прояви агресії; млявість, відчуття апатії; відмова від звичних активностей; відчуття безпорадності, розгубленості, смутку, страху; сильні перепади настрою; нав’язливі негативні думки тощо).
Особливу увагу було приділено питанню: від чого залежить психічне здоров’я та як його підтримувати (здоровий спосіб життя – як шлях до мінімізації стресу). Педагогічні працівники ЗДО 1 мали можливість оцінити стан свого психічного здоров’я за допомогою опитувальника: «Перевірте свій ментальний стан».
Далі було детально розглянуто такі питання й надано практичні рекомендації:
- Самоціонінність -орієнтир на підтримку себе;
- Сучасні техніки, засоби, методи зниження стресу в умовах сьогодення;
- Як спілкуватися з людьми у стресовому стані;
У заключній частині тренінгу учасники виконували практичні вправи « Колесо життя, «Банка життя», «Емоції як повітряні кульки» арттерапевтична техніка « Лялька-мацанка-антистрес».
Це сприяло атмосфері позитиву, єдності, емоційного піднесення.